Meyve Ve Sebzeleri Kesmenin 25 Kolay Yolu

Sebze ve Meyveler Nasıl Kesilir

Eğer pikniğe giderken bıçağınızı evde unuttuysanız ve karpuzu nasıl keseceğinizi bilmiyorsanız endişelenmeyin. Bir iplik hatta daha da iyisi bir diş ipini alın ve diş ipini iki elinizle gererek karpuzun en alt kısmından geçirerek kabuğundan ayırın. Sonra dikey olarak istediğiniz kadar eşit dilimlere ayırın.

İşte kirazların çekirdeğini kolayca çıkarma yöntemi, özellikle de çocuğunuza yedirmek istiyorsanız çok iyi bir yöntem. Dar ağızlı bir şişe alın, kirazları teker teker koyun ve tahta bir çubukla bastırın.

İşte kivi soymanın akıllıca ve kolay yolu. Kiviyi ortadan ikiye bölün, mikserin ucunu kiviye batırın ve döndürün. Bu şekilde kabuksuz 4 parça kiviniz olacak. Kivi ağzı tahriş etmesiyle bilinir.

İşte narı en kolay şekilde kesme yolu. Narın kabuğunun üstü kısmını daire ya da beşgen şeklinde kesin. Daha sonra kabuğu çıkarın ve nar tanelerini kolayca çıkarmak için kesmeniz gereken çizgileri göreceksiniz.

İşte soğan kızartmanın harika bir yolu. Elma doğrayıcı ile kesin, yumurtaya batırın, sonra ekmek kırıntılarına batırın ve kaynar yağın içine atın. İşte oldu! Soğan nilüferiniz hazır! Bu arada ketçapla harika oluyor!

Etiketler

.

.