Mehmet Hoca İle Rehber Matematik / 9,10,11,12. Sınıflar TYT, AYT

Matematik öğrencilerin gözünde hep zor bir ders olarak görülse de düzenli çalışıldığında ve bol soru çözüldüğünde bir süre sonra en kolay derslerden biri haline gelebiliyor. Hele hele güzel bir anlatımla, görsellerlle, uygun soru çözümleriyle ve rehberlik edici faaliyetlerle desteklenirse. Mehmet hoca ile Rehber Matematik kanalı da Üniversiteye hazırlık yapan, ya da matematik notları düşük gelen lise öğrencileri için bu tip bir video kanalı.

Bu tip kanallar çoğaldıkça, Matematikten başarılı olamıyorum, maddi imkanım yok dershaneye gidemiyorum, özel ders alamıyorum, matematiği anlamıyorum. Bizim matematik hocası çok kötü anlatıyor gibi değişik bahaneler artık geçersiz kalıyor. Matematikten başarılı olmak için tek şey gerekiyor. O da oturup ciddi ve düzenli çalışmak.

Sınavların adı değişse de Dün Öss, öys, bugün TYT AYT olsa da matematik konularının değişmediği bir gerçek. O yüzden videoların tarihine bakmaksızın ciddi anlamda düzenli bir sırayla takip edildiğinde. Adeta dershaneye gidiyormuşcasına oturup izlerken bir taraftan da soruları çözmeye çalışırsanız size dershane ortamını aratmayacağı bir gerçek. kanalda Matematik konuları ile ilgili onlarca video var. Bunlardan birini örnek olarak yukarıda verdik. Rehber matematik youtube kanalını keşfetmek için aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz.

Rehber Matematik Youtube Kanalını KESHFET

.

.