Laptoplara İkinci harddisk Ekleme Nasıl Yapılır?

Günümüzde Cd-rom Dvd-rom gibi donanımlar eskisi gibi kullanılmadığı için. Bunların yerine daha çok harici disk- flash bellek, sd kart okuyucu gibi donanımlar tercih edildiği için cd-dvd okuyucular pek de tercih edilmiyorlar. Ancak bilgisayarımızın depolama kapasitesini (Harddisk boyutu) artırmayı isteriz. Bilgisayarlarla ilgilenen arkadaşlar bilirler. Laptoplarda Cd-dvd okuyucuları söküp bunun yerine ikinci bir harddisk monte edebiliyoruz. Böylece eski tip bir laptopumuz varsa. Monte ettiğimiz SSD harddisk ile hem bilgisayarımız hızlanmış oluyor. Hem de depolama kapasitesini artırmış oluyoruz.

Eğer Cd-Dvd rom okuyucuya ihtiyacımız olursa diye de harici bir Cd-dvd okuyucu ediniyoruz. Ben şahsen bir tane aldım ama çok nadir ihtiyacım oluyor. Eski arşivlerimi falan karıştırmak istediğimde genelde kullanıyorum. Artık windows sistem yükleme DVD lerine bile ihtiyacımız olmuyor. Bunu da flash bellekler yoluyla halledebiliyoruz.

Youtube kanalından bilgilendirici yayınlar yapan Uğur Kaplan, Cd-dvd romları sökerek bunun yerine nasıl ikinci bir harddisk yerleştirilir adım adım göstererek anlatmış.

Uğur Kaplan Youtube Kanalını KESHFET

.

.