Harfleri öğreten oyun indir. Super ABC cep oyunu.

Eğitici oyunlar kategorisindeki bu paylaşımımızda harfleri öğreten oyunlar arasından birine yer verdik. Okul öncesi çocuklar için harfleri öğreten oyun indir. Super ABC’yi Android cep telefonu ya da tabletlerde oynayabilirsiniz. 8 yaş altı çocuklar için uygun olan cep oyunu Super ABC ile harfleri eğlenerek öğrenin. 

harfleri öğreten cep oyunu indir

Öncelikle söyleyelim oyun ücretsiz ama Ğ harfine kadar oynamanıza izin veriyor. Diğer harfler için satın alma işlemi gerekiyor. Oyun yukarıda gördüğünüz ekranla başlıyor. Buradan harf seçimi yapıp oyuna başlıyoruz. 

Harfleri öğreten oyunlar nasıl olmalı?

Aslında çocuklarımıza harfleri öğretirken genelde bir yanlışın içine gireriz. Çocuk okulda sessiz harflerin sesini çıkararak öğrenirken bizler evde örneğin K sesini KE diye söyleriz. Bu yanlıştır. Çocuğun bocalamasına sebep olur. örnek olarak ”OK” yazdığınızda, eğer sizin söylediğiniz gibi harfleri söylemeye alışmışsa bu kelimeyi ”OKE” diye okuyacaktır doğal olarak. O yüzden çocuklara harfleri öğreten oyunlar ararken aslında en çok dikkat etmemiz gereken konu budur.

Oyunda en dikkat çekici nokta, genelde harfleri öğreten oyunlar, sessiz harflerin söylenişini, doğru vermezler. Biz büyüklerin bildiği şekilde örneğin B sesini BE diye seslendirirler. Super ABC oyunu bu noktaya dikkat etmiş ve yeni sisteme göre harflerin söylenişini vermiş. 

Super ABC harfleri öğreten oyun ile eğlenerek alfabeyi öğrenin

harfleri öğreten cep oyunu indir

Oyun, eğlenceli grafikler ve çocukların ilgisini çekecek sevimli animasyonlar, görsel ve işitsel efektlerle çocuğun ilgisini sürekli kılmayı amaçlamış. Okul öncesi çocukların dikkatini belli bir noktaya sürekli olarak toplamaları, daha doğrusu bunu sıkılmadan yapmaları zordur. Bunu başarmak için eğlenceyi sürekli kılmalı ve değişik objelere yer vermelisiniz. Super ABC oyunu bu açıdan başarılı diyebiliriz. Kullanılan harf öğretme teknikleri 29 harf boyunca hiç değişmese de objelerin ve şekillerin değişmesi, çocuğa, sürekli yeni bir şeylerle uğraşıyormuş hissi verecek ve onu sıkmayacaktır.

harfleri öğreten oyunlar süper abc

Oyunda bir bölümde orda burda kaçışan harfleri tutup kutularda isimleri yazan yere sürüklüyoruz ve kutuların kapakları açılıyor.her kutudan yukarıdaki yapbozun parçası çıkıyor. Kutuların tamamını açıp yapboz parçalarını uygun yerlere sürüklüyoruz.

harfleri öğreniyorum oyunları harfi çiz

Oyunun başka bir bölümünde ise harfi nasıl yazacağımız öğretiliyor ve bizzat kesikli çizgilerin üzerinden giderek harfi çiziyoruz. Daha sonra bu çizdiğimiz harf sevimli harf karakterlerinin arasında boy gösterecek.

harfleri öğreten oyun indir

Super ABC Harfleri öğrenme oyununda bir başka bölümde ise harfler arasında yürüyerek sevimli karakterimizi uygun harfe doğru sürüklüyoruz. A harfinde araba sürerek, B harfinde balık yüzdürerek, C harfinde Civcivi yürüterek yapıyoruz. 

Oyunlar sitesi olarak çocuklar için eğitici oyunlar paylaşımlarımız ve tanıtımlarımız devam edecek. En güzel oyunlar, en eğlenceli ve mutlu günler sizinle olsun. Hoşçakalın.

Ücretsiz Oyunu indir

.

.